Samochód Dacia Sandero, użytkowany do tej pory przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu, trafił do  Schroniska im. Brata Alberta w Pępicach. To prezent „na czasie”, bo schronisko straciło kilka tygodni temu swoje auto.

Marszałek województwa Andrzej Buła, w towarzystwie dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu Bartłomiej Horaczuka, przekazał schronisku im. Św. Brata Alberta w Pępicach auto, które – jak się okazało – jest tam bardzo potrzebne. Samochód marki Dacia Sandero był do tej pory użytkowany przez ZDW. Teraz

– To ważny moment dla mieszkańców tego miejsca, dla osób, które na co dzień potrzebują naszego wsparcia. Bo też ten moment poprzedził ciąg kilku zdarzeń – mówił marszałek. Kierownik schroniska, brat Ryszard Winiarz, informował, że dwa tygodnie wcześniej spaliło się jedyne auto, z którego korzystali pracownicy placówki.  – Dlatego z utęsknieniem czekaliśmy na ten podarunek. No i stało się – cieszył się brat Ryszard. – Samochód już jest na naszym placu i będzie wykorzystywany dla pomocy mieszkańcom – zapewniał.

Marszałek, przekazując kluczyki do auta mówił, że naczelną zasadą, jaką kieruje się zarząd województwa, jest pomaganie tym, którzy pomagają innym. – Nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim potrzebującym w województwie opolskim. Ale jeśli spotykamy takie osoby, jak brat Ryszard i inni, zaangażowani w to stowarzyszenie, to jesteśmy im bardzo wdzięczni za opiekę nad mieszkańcami, którzy sami sobie nie radzą i pomagamy właśnie im. I dziękujemy im w ten sposób za tę pomoc – dodawał marszałek Andrzej Buła.

VR

Udostępnij wpis: