27 zawodników, 7 trenerów i 2 osoby wyróżniających się szczególną aktywnością na rzecz rozwoju i promocji sportu w województwie opolskim, otrzymało nagrody marszałka województwa. Budżet na ten cel to 150 tysięcy złotych.

Nagrody udzielane są sportowcom za osiągnięcia w 2019 roku. Do końca zeszłego roku wpłynęło łącznie 46 wniosków w ramach 10 dyscyplin sportowych. Najwyższą nagrodę otrzymała Barbara Bieganowska z LUKS MGOKSiR Korfantów za I miejsce w biegu 1500 metrów osób niepełnosprawnych w Mistrzostwach Świata w Dubaju. – Jest to dla mnie duża nagroda pozwalająca dalej się rozwijać. Pieniądze przeznaczam na zakup nowego sprzętu sportowego, ważne jest w mojej dyscyplinie odpowiednie obuwie. Z samych wyników jestem bardzo zadowolona – mówi Barbara Bieganowska. Dla Konrada Kozubowskiego z Opolskiego Klubu Karate Kyokushin ostatnie pół roku były bardzo trudne, natomiast zeszły rok zamknął się wieloma sukcesami. – Klub zyskał na medalach. Jestem przekonany, że w tym rola Mariusza Godosia naszego trenera. To jest nasza ciężka praca i determinacja – mówi Konrad Kozubowski, który zajął I miejsce w trakcie mistrzostw Europy.

Mateusz Borgiel zawodnik AZS KU Politechnika Opolska zdradza, że pieniądze otrzymane od marszałka przeznaczy m.in. na odżywki. W zeszłym roku zajął II miejsce w trakcie Mistrzostw Świata w Chinach– Nasze kajakarstwo jest na bardzo wysokim poziomie – podkreśla.

Jak zaznacza Zbigniew Kubalańca wicemarszałek województwa opolskiego – Sport w województwie ma się dobrze. Nasi zawodnicy dbają o zaznaczenie się naszego województwa w trakcie różnego rodzaju zawodów. Ten ostatni sezon był bardzo trudny, dał się odczuć wszystkim zarówno  sportowcom jak i organizacjom sportowym. Duże podziękowania za ich zapał i realizowanie sportowych celów. Najważniejsze jest bezpieczeństwo dlatego te uroczystości są o wiele skromniejsze niż w zeszłym roku – mówi Zbigniew Kubalańca.

Dodajmy, że dziś wręczono również umowy w ramach konkursu Marszałkowskiego Klubu Sportowego. Odebrali je przedstawiciele: Uczniowski Klub Sportowy Viktoria z Przylesia, Gminny Ludowy Klub Sportowy z Kamiennika, Uczniowski Klub Sportowy „Szkolna Akademia Piłkarska”, Klub Sportowy „Masters” oraz Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Korfantowie. Mariusz Żabiński reprezentujący zespoły ludowe podkreśla, że jest jednocześnie rodzicem sportowca. – W naszym klubie grają w piłkę nożną zarówno dzieci, młodzież jak i 18-latkowie. Bez tej dotacji z urzędu marszałkowskiego wielu z nich zostałoby w domu i nie mogłoby trenować. Te pieniądze są dla nas bardzo ważne – mówi Mariusz Żabiński. Zaznaczmy, że w ramach konkursu rozdysponowano 500 tysięcy złotych na 52 zadania upowszechniające sport wśród dzieci i młodzieży.

PW

Udostępnij wpis: