Właśnie zakończyła się przebudowa kolejnego, tym razem kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 454 z Kup do Dobrzenia Wielkiego. Inwestycję sfinansował samorząd województwa, przy wsparciu gminy Dobrzeń Wielki.

Całe zadanie kosztowało około 800 tysięcy złotych, z czego gmina dołożyła 200 tysięcy złotych. Wójt Dobrzenia Wielkiego Piotr Szlapa podkreślał, że to był już kolejny etap przebudowy, w którym uczestniczy gmina. – W miarę naszych możliwości udaje nam się dokładać do tych zadań. Zobaczymy, jak będzie za rok – mówił.

– To kontynuacja prac związanych z modernizacją całego przebiegu drogi  454. W samym Dobrzeniu Wielkim, w centrum miejscowości, już w 2018 roku wykonaliśmy remont kilometrowego odcinka tej drogi, również przy wydatnej pomocy gminy. W roku 2019 zaś rozbudowaliśmy odcinek 1,4 kilometra między Dobrzeniem Wielkim a Kup za prawie 1,4 mln zł – i tę inwestycję dofinansowała gmina, dając na ten cel 200 tys. zł – informuje Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa.

Inwestycję szybko i sprawnie wykonał  DROG-BUD z Częstochowy, który na naszych drogach wojewódzkich prowadził już wiele prac.

Udostępnij wpis: