Najbliższy weekend to tzw. “weekend za pół ceny”. Do tego cyklicznego programu zgłosiły się także instytucje kultury, których organizatorem (lub współorganizatorem)  jest samorząd województwa opolskiego.  

 Weekend za pół ceny – zapraszają instytucje Województwa Opolskiego

Niższe ceny będą m.in. w Filharmonii Opolskiej, Muzeum Śląska Opolskiego, Zamku w Mosznej i Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

Bilety ze zniżką 50% można kupić na koncerty do Filharmonii Opolskiej.  To piątkowy koncert symfoniczny  oraz niedzielny koncert z cyklu „Estrada młodych”. W piątek o godzinie 19.00  za pół ceny można wysłuchać utworów  Josepha Haydna i Richarda Straussa w wykonaniu opolskich filharmoników pod batutą Jakuba Chronowicza. W niedzielę zaś, o godzinie 18.00, na scenie klubowej zabrzmią piosenki Wojciech Młynarskiego w koncercie „Taka piosenka, taka ballada”.

Od piątku do niedzieli bilety wstępu do Muzeum Śląska Opolskiego także będą za połowę ceny – zapraszamy do muzeum, Kamienicy Czynszowej oraz Galerii Muzeum Śląska Opolskiego. Obniżona cena dotyczy również usług przewodnickich.

W zamku w Mosznej połowę ceny zapłacimy za zwiedzanie zamku, tradycyjne, wejście na zamkowe wieże oraz zwiedzanie ekstremalne. W specjalnej cenie będzie też danie regionalne w zamkowej restauracji – to Promocja szlaku kulinarnego Opolski Bifyj.

Promocyjne bilety wstępu proponuje także w ten weekend  Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

Zapraszamy mieszkańców  regionu i nie tylko do skorzystania z tej oferty. Szczegóły na stornach internetowych wszystkich instytucji.

Udostępnij wpis: