Kolejny odcinek drogi łączącej Opole z Namysłowem będzie remontowany. Zbudowana zostanie ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.

Remont drogi, budowa kilometrowej ścieżki pieszo-rowerowej po stronie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego i chodnika od strony zabudowań, to najważniejsze elementy zaczynającego się remontu w miejscowości Pokój. Zbudowane zostaną również zatoki autobusowe, zjazdy na posesje, przebudowane zostanie oświetlenie uliczne. Koszt inwestycji to 6,2 mln zł. Wykonawcą prac jest firma REMOST z Olesna, która już jest na placu budowy. Zakończenie prac zapowiedziano na listopad.

– To jest długo oczekiwana inwestycja. Przebudowywana będzie ulica Opolska  od ronda do Winnej Góry. Poprawi się bezpieczeństwo. Wielu naszych mieszkańców korzysta z rowerów, dlatego poprawa bezpieczeństwa jest tak ważna. Rozpoczyna się również rewitalizacja naszego parku. Powstanie ciągu pierwszo-rowerowego zapewne zwiększy atrakcyjność turystyczną tego miejsca – mówi Barbara Zając, wójt Pokoju.

O tym, że w regionie trwa wiele remontów na drogach wojewódzkich przypomina Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

– W ostatnim czasie droga nr 454 była remontowana w innych częściach. Jest to jedna z ważniejszych dróg w naszym województwie, ponieważ łączy północ regionu z Opolem i autostradą A4. Wcześniej przebudowywany był odcinek w Krzywej Górze. Tam również remontowany był most. – przypomina Szymon Ogłaza.

Droga wojewódzka 454 ma długość około 51 km i łączy Opole z Namysłowem. Droga biegnie przez miejscowości Czarnowąsy, Dobrzeń Mały, Dobrzeń Wielki, Kup, Pokój, Jastrzębie, Ziemiełowice.