W poniedziałek w sali Orła Białego odbyło się uroczyste podpisanie umowy dotacyjnej dla Opolskiego Centrum Onkologii. Urząd marszałkowski przekazał ponad 1 milion 929 tysięcy złotych na remont i przebudowę Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej.

To niezwykle ważne pieniądze , przede wszystkim dla pacjentów, bo tylko w ubiegłym roku w przychodni udzielono ponad 80 tysięcy porad lekarskich, jak przypomina wicemarszałek województwa Zuzanna Donath-Kasiura.

Środki z dotacji zostaną przeznaczone na modernizację gabinetów lekarskich, zaplanowano też instalację systemu poczty pneumatycznej, która usprawni transport próbek medycznych, gwarantując ich bezpieczne dostarczenie w nienaruszonym stanie.

– Onkologia to dziedzina medycyny, która nieustannie się rozwija – co z jednej strony jest pozytywne, bo pozwala na skuteczniejsze leczenie pacjentów. Niestety, jest to również choroba cywilizacyjna, która dotyka coraz większą liczbę naszych mieszkańców. Właśnie dlatego każda złotówka zainwestowana w onkologię jest dobrze wydana – podkreśla marszałek województwa Szymon Ogłaza. – Jestem przekonany, że dzięki tej modernizacji przychodnia nie tylko będzie funkcjonować sprawniej, ale także stworzy bardziej przyjazne warunki, które choć trochę uprzyjemnią czas pacjentom w tych trudnych momentach – podsumowuje marszałek.

Dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii Marek Staszewski zaznacza, że dzięki otrzymanym środkom znacząco poprawią się warunki pracy lekarzy, ale także komfort pacjentów, którzy korzystają z usług przychodni. – Wreszcie to miejsce będzie wyglądać tak, jak powinno w XXI wieku. Modernizujemy cały parter Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej, we wszystkich gabinetach pojawią się nowe ściany oraz instalacje elektryczne, komputerowe i medyczne. Poszerzamy również drzwi, aby ułatwić przemieszczanie się osobom z niepełnosprawnościami – informuje dyrektor dodając, że  co roku opolska onkologia otrzymuje wsparcie z urzędu marszałkowskiego, co pozwala na stały rozwój i poprawę jakości świadczonych usług.

Przekazana dotacja to kolejny dowód na zaangażowanie władz wojewódzkich w poprawę infrastruktury medycznej w regionie oraz w podnoszenie jakości świadczonych usług medycznych, co przyczyni się do lepszej opieki nad pacjentami onkologicznymi w województwie opolskim.

mp

Udostępnij wpis: