ZPH Doktorvolt Zbigniew Maleska z Malichowa, Zakład Aktywności Zawodowej w Kluczborku oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Edukacyjnych Prudenter Agas z Namysłowa to kolejni laureaci tegorocznej Opolskiej Marki. Tym razem nagrody marszałek wręczył w Kluczborku.
W tym roku nie zaplanowano uroczystej gali, a nagrody i wyróżnienia wręczane są podczas kameralnych uroczystości w regionie. 13 czerwca przyszła kolej na północ województwa – w kluczborskim Zakładzie Aktywności Zawodowej spotkali się laureaci z powiatów kluczborskiego, namysłowskiego i oleskiego.
I to właśnie ZAZ w Kluczborku otrzymał statuetkę w kategorii „Pracodawca roku”. Jury doceniło konsekwentne wspieranie osób z niepełnosprawnościami. Większość tu zatrudnionych pracowników to osoby niepełnosprawne, które mają na co dzień możliwość skorzystania ze stałego wsparcia psychologa, psychiatry, fizjoterapeuty i doradcy zawodowego. ZAZ dba także o rozwój pracowników i integrację załogi, co skutkuje – mimo pandemii – wzrost zatrudnienia , w tym także osób niepełnosprawnych. Małgorzata Kwiring-Pondel cieszy się z nagrody. – Mówiąc kolokwialnie, to ładuje to nasze akumulatory, bo widzimy, że nasza praca jest dostrzegana przez innych – mówi.
W kategorii „Opolskie się wspiera!” nagrodę otrzymało Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Edukacyjnych Prudenter Agas z Namysłowa, które podczas pandemii Covid-19 wspierało dzieci i młodzież, organizując im dodatkowe zajęcia oraz innowacyjne warsztaty, spotkania i warsztaty z psychologiem. Przemysław Paradowski ze stowarzyszenia mówi, że impulsem do tych działań były potrzeby dzieci i młodzieży – Wielu naszych członków to nauczyciele i rodzice, którzy wiedzą, czego młodym potrzeba. Oprócz tego zrobiliśmy też dużą diagnozę społeczną potrzeb młodzieży w powiecie namysłowskim i okazało się, że brakuje takich projektów pozalekcyjnych, które będą np. rozwijały ich kompetencje liderskie czy dawały wsparcie psychologiczne – opowiada.
Natomiast ZPH Doktorvolt Zbigniew Maleska z Malichowa z gminy Dobrodzień uhonorowano w kategorii „Produkt” za stację ładowania typ 2 WALLBOX . Komisja konkursowa podkreśliła wartość ekologicznych rozwiązań, nowoczesność, innowacyjność oraz staranność wykonania produktu, a także możliwość bezpiecznej i bezkontaktowej dostawy. Kamil Kokot, kierownik firmy mówi, że na rynek ładowarek samochodowych firma weszła stosunkowo niedawno. – Opolska Marka to prestiżowa nagroda, daje impuls do rozwoju. To też okazja, żeby pokazać się w regionie i poza nim – dodaje.
Ostatnich laureatów tegorocznej Opolskiej Marki poznamy 30 czerwca w Opolu. Marszałek Andrzej Buła podkreśla, że to już dziewiętnasta edycja tego prestiżowego konkursu. – Jak zawsze, nagradzamy tych, którzy w wyjątkowy sposób wyróżnili się w ubiegłym roku. Jestem dumny, że będziemy mieli kogo promować w kolejnych latach – mówi.
Data publikacji: 14 czerwca 2022