13 milionów złotych będzie kosztować remont basenu w Praszce. Inwestycja otrzymała prawie 5 milionów złotych unijnego dofinansowania, przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

Basen w Praszce będzie kompleksowo wyremontowany i rozbudowany. Wymieniona zostanie niecka basenowa, dach. Wykorzystany zostanie przylegający do basenu budynek dawnej stacji pogotowia ratunkowego. Po remoncie korzystający będą mieli do dyspozycji nowe szatnie, saunę fińską. Nowością będzie brodzik dla dzieci. Dodatkowo w ramach przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego pieniędzy w ramach Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego na basenie będą prowadzone zajęcia rehabilitacyjne, zakupiony zostanie potrzebny sprzęt.

– To niemal kultowy basen w Praszce, dla wielu mieszkańców stanowił miejsce wypoczynku i relaksu. Pracownicy gminy przygotowali bardzo dobry projekt. Ten remont basenu to również poszerzenie jego działalności – mówi marszałek województwa Andrzej Buła.

Stanisław Rakoczy, wicemarszałek województwa przypomina, że pływalnia w Praszce była jedną z trzech pierwszych tego typu inwestycji w powojennej Polsce na Opolszczyźnie. – 40 lat temu był to nowoczesny obiekt, przyszedł czas na to, aby odzyskał kolejny raz swój blask. To miejsce ma duże znaczenie dla mieszkańców z północnej części Opolszczyzny – zaznacza wicemarszałek.

Burmistrz Praszki Jarosław Tkaczyński zapowiada, że basen po remoncie będzie miał wymiary 25 m x 12,5 m i głębokości 1,2 – 1,7 m. Będzie także brodzik dla dzieci o głębokości do 0,7 m, a także 8-osobowe jacuzzi.  – Był czas, że basem w Praszce był miejscem rywalizacji sportowych, ale od zawsze korzystają z niego szkoły. Zależało nam, aby spełniał on standardy pozwalające na organizację zawodów pływackich. W naszym mieście działa szkółka pływacka, która obecnie liczy 150 młodych ludzi – dodaje burmistrz.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2016 roku na basenie wybuchł pożar. Wtedy też dzięki pieniądzom z ubezpieczenia naprawiono uszkodzony dach, odnowiono wnętrza.

PW

Udostępnij wpis: