Seniorzy i młodzież spotkali się w Pawłowicach, by wspólnie podyskutować i popracować. Kanwą spotkania były obchody  Roku 100-lecia Niepodległości Polski i 20-lecia Samorządności Województwa i Powiatów.

– Każda aktywność grupowa czy indywidualna mieszkańców województwa opolskiego jest niezwykle cenna, istotna i równie ważna – mówił marszałek Andrzej Buła, witając uczestniczących w spotkaniu członków  Forum Seniorów Samorządu Województwa Opolskiego i Forum Młodzieży Województwa Opolskiego. – W tym roku zaś chciałbym, by te aktywności zwróciły się  w stronę dwóch jubileuszy: 100-lecia niepodległości naszego kraju i 20-lecia samorządu województwa i samorządów powiatowych. To jubileusze, które możemy obchodzić przez cały rok, nie tylko na uroczystych akademiach. Marszałek podkreślał, że tak różne spojrzenia, jakie na te rocznice mają seniorzy i młodzież, mogą przynieść ciekawe efekty. Barbara Kamińska, dyrektor Biura Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego dodawała, że to swoisty dialog doświadczenia seniorów z energią młodzieży.

Podczas wspólnych warsztatów młodzi i starsi dyskutowali o tym, jak powinny wyglądać wydarzenia, organizowane w  ramach tegorocznych jubileuszy, tworzyli także plakaty rocznicowe.

Międzypokoleniowa integracja dla jubileuszu

– Młodzież chętnie uczestniczyła we wszystkich zajęciach z seniorami stając się partnerem w rozmowach i dyskusjach. Mamy wspaniałą młodzież i aktywnych, otwartych na „nowości” seniorów. Takie spotkania pomagają integracji międzypokoleniowej – mówił Leokadia Kubalańca, przewodnicząca forum seniorów.

VR/PW

Udostępnij wpis: