Opolska Organizacja Turystyczna po raz dziewiąty przyznała certyfikaty i wyróżnienia najlepszym produktom turystycznym Opolszczyzny.

Certyfikaty otrzymali: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji – Ośrodek Szkolenia Olimpijskiego w Zakrzowie; Zamek Książęcy Niemodlin (niebawem będzie można go nie tylko zwiedzać, ale nocować i skorzystać z gastronomii), Zamek Moszna (za całość oferty – atrakcje, zwiedzanie, noclegi i gastronomię) oraz Festiwal Filmowy Opolskie Lamy jako wydarzenie.

Wyróżnienia otrzymało Muzeum Sztuki Nowoczesnej – Fabryka Robotów w Łączniku (jedyne takie w kraju), powiat krapkowicki za „Festiwal Dyni w Sercu Opolszczyzny – Bania Fest”, Hotel Jakubus w Jakubowicach, Urząd Miejski w Nysie za „Miejski szlak turystyczny w Nysie” oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie za „Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne – Muzyczna Jesień”.

Tomasz Kandziora, szef zakrzowskiego Ośrodka Szkolenia Olimpijskiego, nie krył zaskoczenia certyfikatem. – To wyróżnienie pomoże nam pokazać perełkę, jaką jest Zakrzów. Powszechnie kojarzy się on z końmi, ale przecież może być miejscem wypadowym dla tych, którzy chcą zwiedzać region. Mamy bazę noclegową i gastronomiczną, a przede wszystkim wszechstronną ofertę rekreacyjną – z basenem krytym, fizjoterapią. Możemy robić imprezy na kilka tysięcy osób – mówił.

W ogólnopolskiej rywalizacji najlepszych produktów turystycznych Opolskie reprezentować będzie Zamek w Mosznej, który w roku ubiegłym – jak mówił prezes spółki, Tomasz Ganczarek – odwiedziło 170 tysięcy turystów. W tym roku rekord ten zostanie pobity.

Sabina Gorzkulla, wicestarosta krapkowicka, zachęcała do uczestniczenia w Bania Fest i poznawania walorów dyni. Nasiona tej rośliny były rozdawane.

Spotkanie nagrodzonych odbywało się w Muzeum Polskiej Piosenki, które w roku ubiegłym otrzymało certyfikat OROT i reprezentowało region w kraju. Głosami internautów zdobyło tam trzecie miejsce.

Gratulując wyróżnionym wicemarszałek Stanisław Rakoczy, a zarazem szef OROT, mówił, że słowo produkt turystyczny nie bez przyczyny robi karierę. Turysta, który odwiedza określone miejsce, chce mieć do dyspozycji całą gamę usług – nie tylko związanych ze zwiedzaniem, ale także z ofertą noclegową, żywieniową, kulturalną. – A my musimy zrobić wszystko, by takiego turystę jak najdłużej u nas zatrzymać – powiedział.

MS

Udostępnij wpis: