Bogusław Wierdak

Bogusław Wierdak

Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego

ul. Piastowska 14 – Ostrówek

45-081, Opole

tel.: (+48) 077 54 16 557

fax: (+48) 77 54 16 551

e-mail: sejmik@opolskie.pl

udział w komisjach:

klub:

oświadczenia majątkowe:

(PDF, 1955.53 kB)

(PDF, 2175.46 kB)

Zadania:

Zadania Wiceprzewodniczących Sejmiku Województwa Opolskiego określa Przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego.

Interpelacje

Urodził się w roku 1955, żonaty, dwoje dzieci. Jest mieszkańcem Nysy, ma wykształcenie techniczne – jest magistrem inżynierem budownictwa. Pracował w Przedsiębiorstwie Budownictwa Rolnego w Nysie, był kierownikiem Zakładu Remontowo – Budowlanego RSP Wierzbięcice, obecnie (od 2003 r.) jest dyrektorem spółki PLUS Consults Nysa.

Ma bogate doświadczenie samorządowe – w Sejmiku Województwa Opolskiego zasiada już trzecią kadencję.

Prócz pracy zawodowej i samorządowej czynnie działa na rzecz samorządu gospodarczego – jest członkiem założycielem Nyskiej Regionalnej Izby Gospodarczej, Stowarzyszenia Przedsiębiorców Nyskich, działa także w Społecznym Komitecie Rozwoju Szpitala Miejskiego w Nysie. Jego działalność społeczna została nagrodzona – posiada odznaczenie „Zasłużony dla Ziemi Nyskiej”, jest także kawalerem Nyskiego Trytona – odznaczenia przyznawanego wybitnym mieszkańcom Ziemi Nyskiej.

Jego credo życiowe mówi, iż “celem życia jest samo życie”. Interesuje się architekturą, lubi podróże i sport.

Pracując dla województwa opolskiego chciałby zintegrować wszystkie siły polityczne dla realizacji programu rozwoju regionu w latach 2007-2013 tak, aby w pełni, dynamicznie i skutecznie wykorzystać środki unijne, jakich możemy spodziewać się w tym okresie.