Działka o powierzchni 5,46 hektara, położona pomiędzy dwoma węzłami autostradowymi, z doprowadzonym kompletem mediów położona w gminie Ujazd dostała tytuł „Grunt na medal”. Wyróżnienie przyznane zostało w tegorocznej edycji konkursu o tej samej nazwie.

– Ta nagroda to  dla nas wielkie wyróżnienie i podsumowaniem wytężonej pracy, którą wykonujemy na rzecz naszej Strefy Aktywności Gospodarczej – mówi Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu. – Nie byłoby jej bez bardzo dobrej współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki oraz Tauronem i Polską Spółką Gazownictwa. Wierzę, że tytuł „Grunt na medal” pomoże nam w promowaniu nie tylko tej działki, ale też blisko 500-hektarowego terenu, którego częścią jest wyróżniona działka.

Burmistrz Ujazdu podkreślił, że komisja konkursowa PAIH pozytywnie oceniła w jego gminie te kwestie, które są ważne z punktu widzenia inwestora poszukującego miejsca na budowę hali czy fabryki, czyli: lokalizację, dostęp do mediów oraz zasobów ludzkich.

– Nasz grunt na medal jest położony pomiędzy dwoma węzłami autostradowymi, a jeśli chodzi o media, to w krawężniku na granicy działki doprowadzone są wszystkie niezbędne – relacjonuje Hubert Ibrom. – A to oznacza, że inwestor dzień po wydaniu pozwolenia budowlanego może zaczynać budowę. Zasoby ludzkie są obecnie wąskim gardłem nie tylko dla nas, ale mamy pomysł, by to zmienić. Chcemy wybudować mieszkania dla trzystu potencjalnych pracowników w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

– Bardzo cieszy, że mamy w regionie grunty spełniające kryteria tego konkursu. To znacznie podnosi szanse, na to, by zainteresować nimi potencjalnych inwestorów, którzy mogą przynieść do naszego województwa kapitał i stworzyć atrakcyjne miejsca pracy – podkreśla Tomasz Hanzel, dyrektor podlegającego samorządowi województw Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

Ogólnopolski Konkursu „Grunt na Medal” – edycja 2021 – zorganizowany został przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH) we współpracy z urzędami marszałkowskimi oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora i Eksportera. O tegoroczny tytuł najbardziej atrakcyjnego terenu pod inwestycję walczyło 120 gmin, które zaprezentowały łącznie 164 oferty. Wśród laureatów znalazły się Gminy: Chojnów, Ksawerów, Mińsk Mazowiecki i Żyraków oraz Miasta: Żnin, Chełm, Nowa Sól, Tarnów, opolski Ujazd, Łomża, Tczew, Dąbrowa Górnicza, Ostrowiec Świętokrzyski, Elbląg, Leszno i Stargard.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Celem „Gruntu na medal” organizowanego od 2005 r. jest identyfikacja atrakcyjnych terenów inwestycyjnych dedykowanych działalności przemysłowo-produkcyjnej i ich szeroka promocja. W tym roku w konkursie wzięło udział 120 gmin, które zaprezentowały w sumie 164 oferty inwestycyjne.

– Mimo trwającej pandemii COVID-19 osiągnięliśmy wynik lepszy niż w poprzedniej, ósmej edycji wydarzenia.  Wszystkie zgłoszone oferty, zgodnie z nową formułą konkursu, wzbogaciły zasoby Generatora Ofert Inwestycyjnych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Na tej platformie będą oferowane w pierwszej kolejności polskim oraz zagranicznym inwestorom, którym pomaga Agencja. Obecnie baza ofert inwestycyjnych liczy ponad 1 200 rekordów – mówi Krzysztof Drynda, Prezes PAIH.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 8 gmin z województwa opolskiego, które zgłosiły do niego w sumie 11 terenów z regionu. Tytuł „Grunt na medal” może zdobyć atrakcyjny dla inwestora teren o powierzchni co najmniej 2 hektarów. Zwycięski opolski grunt ma 5,46 ha. Znajduje się w Olszowej w gminie Ujazd przy ul. Europejskiej i budzi spore zainteresowanie inwestorów.

Więcej informacji o tegorocznej edycji konkursu „Grunt na medal” można znaleźć tu:

PAIH | Inwestycyjne okno na świat dla regionów. Tegoroczni zwycięzcy konkursu „Grunt na Medal” wybrani

Udostępnij wpis: