Znamy już laureatów tegorocznych nagród edukacyjnych Marszałka Województwa Opolskiego. Jednak dorocznego Regionalnego Święta Edukacji, podczas którego zawsze nagrody były wręczane, tym razem nie będzie.

Na posiedzeniu 12 października br., Zarząd Województwa Opolskiego przyznał doroczne laury  w zakresie edukacji:

  • Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego, za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji;
  • Nagrody Zarządu Województwa Opolskiego za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz realizacji innych zadań statutowych dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach, dla których organem prowadzącym jest Województwo Opolskie;
  • Nagrody Prymus Opolszczyzny w dwóch kategoriach – Wiedza oraz Sztuka.

 

Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego, za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji otrzymują:

  1. Joanna Banaszewska – nauczyciel języka polskiego i koordynator projektów w Zespole Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu;
  2. Elżbieta Dziuda – Kampa – dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Mechnicy;
  3. Agnieszka Kret – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka  w Nysie;
  4. Anna Patelska – Górna – nauczyciel konsultant, kierownik Pracowni Dydaktyki Kształcenia Ogólnego i Technologii Informatycznych w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu;
  5. Jerzy Jeziorowski – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. księżnej Jadwigi Śląskiej w Oleśnie, działający w Stowarzyszeniu Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego;
  6. Bożena Ustrzycka – nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach;
  7. Anna Zembaczyńska – Sosnowska – nauczyciel języka angielskiego w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr VIII im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu;
  8. Tomasz Komarnicki – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Czepielowicach;
  9. Ryszard Lisoń – nauczyciel informatyki i matematyki w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu.

Nagrody Zarządu Województwa Opolskiego za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz realizacji innych zadań statutowych, przyznano następującym nauczycielom zatrudnionym w szkołach i placówkach, dla których organem prowadzącym jest Województwo Opolskie:

  1. Adrianna Benroth – dyrektor Zespołu Szkół Medycznych im. J. Korczaka w Prudniku;
  2. Renata Laskowska – nauczyciel-konsultant, kierownik Pracowni Zarządzania i Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji, wchodzącym w skład Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu;
  3. Ewa Dolata-Makuch – nauczyciel-bibliotekarz, kierownik kluczborskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu, wchodzącej w skład Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu;
  4. Bożena Fałkowicz – nauczyciel w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu.

 

Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla uczniów „Prymus Opolszczyzny”  w kategorii Sztuka otrzymują:

  1. Marta Gołąbek – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. Królowej Jadwigi w Opolu;
  2. Julia PartykaPubliczna Szkoła Podstawowa nr 29 im. Armii Krajowej w Opolu;
  3. Paweł Hadaschik – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Opolu;
  4. Yevheniia Slipko – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu;
  5. Wiktoria Haczkiewicz – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu;
  6. Bartosz Frydel – Szkoła Podstawowa TAK im. Ireny Sendlerowej w Opolu;
  7. Julia Górka – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 8 im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu;
  8. Monika Granatowska – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu;
  9. Szymon Bich – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pokrzywnicy;
  10. Wiktoria Mielniczek – I Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego Carolinum w Nysie;
  11. Julia Wójcik – I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Praszce;
  12. Julia Leśniewska – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bronisława Koraszewskiego w Prószkowie;
  13. Anna Nozdryn – Płotnicka – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 20 im. Księcia Jana Dobrego w Opolu;
  14. Zuzanna Leśniewska – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bronisława Koraszewskiego
    w Prószkowie;
  15. Natalia Kostrzewska – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu;
  16. Rafał Balcarek – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu;
  17. Antoni Werner – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 20 im. Księcia Jana Dobrego w Opolu;
  18. Piotr Wojciechowski – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Strzelcach Opolskich;
  19. Agata Powrósło – Szkoła Podstawowa w Kotulinie;
  20. Katarzyna Ostrowska – Szkoła Podstawowa TAK im. Ireny Sendlerowej, w Opolu;
  21. Julia Kucharska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Łangowskiego w Opolu;
  22. Paulina Kośmider – Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Broniewskiego w Strzelcach Opolskich;
  23. Lena Janków – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. Królowej Jadwigi w Opolu;
  24. Beata Zagrodnik – I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Praszce;
  25. Julia Widz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Dębskiej Kuźni;
  26. Jan Skoumal – I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Głubczycach;
  27. Olivier Starosta – Niepubliczna Szkoła Podstawowa NASZA SZKOŁA w Opolu;
  28. Martyna Pros – Publiczna Szkoła Podstawowa Staniszcze Małe-Spórok im. Św. Jacka;
  29. Katarzyna Owczarek – I Liceum Ogólnokształcące w Kluczborku;
  30. Aleksandra Orlikowska – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu;

 

Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla uczniów „Prymus Opolszczyzny” w kategorii Wiedza otrzymują:
1. Miłosz Olszewski – Szkoła Podstawowa nr 3, im. Marii Skłodowskiej-Curie w Głubczycach;
2. Tomasz Walerus – ZSTiO im. K. Gzowskiego w Opolu;
3. Michał Margos – Publiczna Stowarzyszeniowa Szkoła Podstawowa w Ochodzach;
4. Tomasz Więcek – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bronisława Koraszewskiego, Prószków;
5. Michał Łazarczyk – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu;
6. Paulina Gołasz – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2, im. Marii Konopnickiej w Opolu;
7. Piotr Zug – I Liceum Ogólnokształcące im. Lotników Polskich w Oleśnie;
8. Krzysztof Wołkonowski – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu;
9. Fabian Smykała – Zespół Szkół Ekonomicznych , im. Gen. Stefana “Grota” Roweckiego;
10. Jakub Kaczorowski – Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Broniewskiego w Strzelcach Opolskich;
11. Jan Bury – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu;
12. Maksym Sosnowski – Niepubliczna Szkoła Podstawowa NASZA SZKOŁA w Opolu;
13. Wiktoria Świerc – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2, im. Marii Konopnickiej w Opolu;
14. Hanna Drzyzga – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zawadzkiem;
15. Kamil Salich – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu;
16. Tomasz Morawietz – ZSTiO im. K. Gzowskiego w Opolu;
17. Michał Wieczorek – Zespół Szkół Elektrycznych, im. Tadeusza Kościuszki, Publiczne Technikum nr 5 w Opolu;
18. Agnieszka Dudek – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Opolu;
19. Julia Mincer – Szkoła Podstawowa im. Obrońców Góry Chełmskiej w Leśnicy;
20. Wiktoria Grohlich – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2, im. Marii Konopnickiej w Opolu;
21. Marcin Borman – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2, im. Marii Konopnickiej w Opolu;
22. Piotr Zatwarnicki – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu;
23. Marta Jaceńków – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu;
24. Michał Tratkiewicz – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu;
25. Kamil Walczak – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu;
26. Tomasz Góreczny – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Opolu;
27. Szymon Kodura – Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim;
28. Gabriel Mikuta – Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Powstań Śląskich w Grodkowie.


W związku z pandemią wirusa Covid-19 informujemy, że wręczenie Nagród Marszałka Województwa Opolskiego  ze względów bezpieczeństwa nie odbędzie się w dotychczasowej formie – podczas Regionalnego Święta Edukacji. O formie przekazania nagród, poinformujemy wszystkich laureatów w najbliższym czasie.
Serdecznie gratulujemy szczególnych osiągnięć w zakresie edukacji!