Inwestycja województwa opolskiego została doceniona – wygraliśmy w ogólnopolskim konkursie „Budowa roku 2019” w kategorii budowy dróg wojewódzkich. A wygrała  nowa obwodnica Malni i Choruli na drodze wojewódzkiej nr 423, zbudowana w technologii betonowej.

 

To nagroda dla inwestora, ale także dla projektantów i wykonawców. Jak mówi dyrektor Zarząd Dróg Wojewódzkich Bartłomiej Horaczuk, to prestiżowy konkurs inwestycyjny, organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników  Budownictwa, Ministerstwo Rozwoju i Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Ocenia się tam m.in. inwestycje transportowe.

Konkurs w kategorii dróg wojewódzkich wygrała obwodnica Malni i Choruli, zbudowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu i oddana do użytku w ubiegłym roku. – Przed nami była tylko inwestycja na drogach krajowych – autostrada A1 – więc bardzo się cieszę, że wśród inwestorów dróg wojewódzkich udało nam się taki konkurs wygrać – mówi dyrektor Horaczuk. – To szczególnie cenne dla inżynierów, dla projektantów, dla całego zespołu, który realizuje tę pracę inwestycyjną – dodawał.

A dziś obwodnicą Malni i Choruli jeździ się rzeczywiście świetnie!!

Udostępnij wpis: