Zarówno ci, którzy mają już zaplanowany urlop, jak i szukający kierunku podróży, znajdą ofertę dla siebie. W Opolu do niedzieli trwają Międzynarodowe Targi Turystyki “W stronę słońca”. Ofertę wypoczynku można znaleźć na kilkudziesięciu stoiskach reprezentujących głównie ośrodki wypoczynkowe z Polski i Europy.

Targi turystyki  to nie tylko możliwość zapoznania się z ofertą turystycznych różnych zakątków Polski i Europy, ale i wiele konkursów i występów na scenie. Sobotnią atrakcją ma być degustacja ryb z Darłowa, nie zabraknie też opowieści podróżników.

– Będzie smacznie, ryby zostały przywiezione prosto z nadmorskiego portu. Będzie można też zwiedzać kuter rybacki. Przygotowaliśmy foldery opisujące naszą ofertę – mówi Robert Pilszka z Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej „Darlot”.

Do odwiedzenia dworu Zawiszy w Dylakach zachęca Mirosław Plewiński. – Słyniemy z regionalnego jedzenia, którego można zasmakować na naszym stoisku. Przywieźliśmy smalec, wędliny, przetwory. Mamy 100 miejsc hotelowych, nastawiamy się na wypoczynek typowo sportowy – dodaje i.

– Oferujemy kolonie dla dzieci od 5 roku życia. Wielu rodziców wybiera na wakacyjny wypoczynek dla swoich dzieci Włochy – dodaje Justyna Siudyka z Jaworzyny. O tym, że typowe ośrodki uzdrowiskowe są atrakcyjne nie tylko dla sanitariuszy, ale również młodzieży, przekonuje Kamil Gozdek z Uzdrowiska Busko-Zdrój. – Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Stawiamy na propozycje dla całych rodzin. Zapewniamy wiele atrakcji, to zdrowie, wypoczynek, wspomaganie zdrowia – mówi.

Do odwiedzenia Iwanofrankiwska zaprasza Olga Diduszecka – Zachodnia Ukraina jest bardzo piękna, a nasze miasto jest  historyczne. Zachęcam do zwiedzania rynku. Odbywa się u nas bardzo dużo festiwali, są spotkania muzyczne i kulinarne. W naszym regionie jest wiele ośrodków wypoczynkowych, w których każdy znajdzie dla siebie ofertę – dodaje.

Agnieszka Krauze przyjechała z Goleniowa. – Zachęcamy do odpoczynku nad naszą mariną, która znajduje się nad jeziorem Dąbie. Mamy czarter jachtów. Warto nas odwiedzić w drodze nad morze. To dobre miejsce wypadowe – mówi.

 

Stanisław Rakoczy, wicemarszałek województwa opolskiego, zachęca do odwiedzania targowych stoisk. – Cieszę się, że stoisko województwa opolskiego prezentuje tak  bogatą ofertę. Jednocześnie zachęcam do odwiedzania stoisk z Polski i naszych regionów partnerskich. Turystyka to część gospodarki, która przynosi bardzo znaczące dochody. Pokazujemy dlaczego warto przyjechać do nas, jak i pokazujemy naszym mieszkańcom, gdzie warto się wybrać – dodaje. Zauważa także, że znacząco poprawia się również oferta noclegowa. – Remontowane są zamki i pałace, które stają się bazą noclegową – mówi wicemarszałek.

 

PW

Udostępnij wpis: