Leokadia Kubalańca została wybrana na przewodniczącą Forum Seniorów Samorządu Województwa Opolskiego, zaś Ryszard Rogowski został wiceprzewodniczącym Forum.

Na opolskim Ostrówku obradowało na pierwszym posiedzeniu nowo wybrane Forum Seniorów. Z jego członkami spotkał się marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła, który zwracając się do jego uczestników, mówił, iż nie wystarczy tylko być, ale warto też mieć osobistą satysfakcję z tego uczestnictwa, z działania na rzecz senioralnej społeczności. – Reprezentują państwo różne środowiska i miejscowości, mają wobec nich określone zobowiązania. Chcę więc, byście wychodzili z tych spotkań z przekonaniem, że wszystko zostało wyjaśnione i dopowiedziane – mówił.

Seniorzy na pierwszym posiedzeniu wysłuchali dwóch prelekcji – Bartosza Wejmana na temat bezpieczeństwa osób starszych w ruchu publicznym, a także Damiana Resiaka i Marcina Zawadzkiego z OSP w Mąkoszycach, na temat zabójczego czadu.

Następnie członkowie Forum wybrali swoich przedstawicieli. Leokadia Kubalańca, która rywalizowała o funkcję przewodniczącej z dwiema innymi kandydatkami, otrzymała 17 głosów. Jej zastępcą wybrano Ryszarda Rogowskiego.

Forum Seniorów wybrało swoich przedstawicieli

Forum Seniorów zadecydowało, iż wzorem sejmiku województwa, prace merytoryczne odbywać się będą w sześciu komisjach – finansów i mienia województwa; nauki, edukacji, kultury i sportu; polityki regionalnej i promocji, gospodarki i turystyki; rodziny, zdrowia i  spraw społecznych; obszarów wiejskich oraz optymalizacji komunikacji. W razie potrzeby organizowane będą komisje doraźne, powołane do rozwiązania problemów wynikających z aktualnych potrzeb.

Udostępnij wpis: