Tegoroczne XVII Opolskie Dni Osób Niepełnosprawnych już za nami. Było kolorowo, wesoło i ciekawie. Pozostało wiele wspaniałych wspomnień i dobrych emocji.

Ciekawe inicjatywy, inspirujące spotkania, emocje zmagań sportowych – tym wszystkim żyło centrum Opola w ostatni czwartek i piątek (7-8 września). Nie zabrakło występów artystycznych, barwne stoiska oferowały piękne rękodzieło, odbyła się też zacięta rywalizacja kulinarna z dynią w roli głównej.

Zadbano również o promocję zdrowia i działań prozdrowotnych – pojawiły się punkty informacyjno – konsultacyjne i badań, mobilny punkt poboru krwi, odbyło się Forum Medyczne nt. choroby  Alzheimera.

Wicemarszałek województwa Roman Kolek, uczestniczący aktywne w tegorocznej edycji Opolskich Dni Osób Niepełnosprawnych, pokreślił znaczenie odbywającego się już po raz siedemnasty wydarzenia. – To ważna i potrzeba inicjatywa integracyjna. Bardzo cieszy mnie, że jako samorząd województwa mamy możliwość zaangażowania się w jej realizację – zaznaczył.

W tegorocznej edycji wydarzenia uczestniczyło kilka tysięcy osób niepełnosprawnych z całego województwa, aktywnie wzięły w niej udział również organizacje pozarządowe. Impreza dzięki swojej integracyjnej i otwartej formule zachęciła do zabawy wielu mieszkańców miasta i regionu.

kk

Udostępnij wpis: