Już po raz czwarty 11 czerwca Akademia Sportu 4 Żywioły zorganizowała amatorskie pływackie zawody dzieci o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego. W tym roku do rywalizacji stanęło ponad 150 dzieci z całego regionu z roczników 2001 – 2013.

Na trybunach opolskiej pływalni Akwarium zgromadziło się około trzystu osób, by dopingować swoje dzieci, wnuki czy nawet prawnuki. W tych zawodach liczył się przede wszystkim udział, bo ich celem – jak mówili organizatorzy – było przede wszystkim  umożliwienie sprawdzenia  umiejętności pływackich w rywalizacji sportowej początkujących pływaków i propagowanie pływania, jako czynnej formy spędzania wolnego czasu.

Marszałek Andrzej Buła, który uczestniczył w uroczystym otwarciu zawodów i życzył wszystkim dobrej zabawy,  mówił: – Dla marszałka województwa, który większość swojego zawodowego życia spędził jako wuefista, nie ma przyjemniejszego niż widoku od takiej gromady dzieciaków na basenie. Bardzo was podziwiam za to, że w niedzielę, kiedy moglibyście poleniuchować, wybraliście pływanie, wybraliście sport. Dziękuję  dzieciom, ale dziękuję też rodzicom,  dziadkom i pradziadkom, dopingującym was na trybunach, że tak spędzają z wami czas.

Zawody miały charakter podsumowania dotychczasowej nauki pływania, miały  przede wszystkim formę zabawy, a dopiero potem współzawodnictwa. Zawodnicy, w zależności od kategorii wiekowej i umiejętności, mogli zmierzyć się z dystansem 25 lub 50 metrów stylem dowolnym, chętni zaś mogli stanąć do rywalizacji na dystansie 100 metrów stylem zmiennym. Całym zawodom towarzyszył wspaniały duch zdrowej rywalizacji wśród zawodników, a można dodać, że  najmłodsza zawodniczka ukończyła zaledwie trzy lata.

To sportowe wydarzenie zorganizowała  Akademia Sportu 4 Żywioły, ale uczestniczyły w nim dzieciaki ze szkół pływania z całego regionu. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy dyplom i medal, a w każdym startującym roczniku wręczono złote, srebrne i brązowe puchary Marszałka Województwa Opolskiego.

VR

Udostępnij wpis: