Firma Diehl Controls Polska uroczyście świętowała otwarcie nowej hali produkcyjnej w Namysłowie. Inwestycja, warta 6 mln euro, ma umożliwić firmie zatrudniającej już ponad 1200 osób wprowadzenie do produkcji nowej generacji wyrobów.

W ramach rozbudowy zakładu Diehl Controls, która trwała od kwietnia 2016 r. do maja 2017 r., w Namysłowie powstały: hala produkcyjno-biurowa oraz hala przeznaczona do realizacji procesów logistycznych. Ich uroczyste otwarcie miało miejsce 31 maja na terenie zakładu. W otwarciu uczestniczył członek zarządu województwa Szymon Ogłaza, który w imieniu władz regionu gratulował rozwoju firmy.

Jak wyjaśniają władze Diehl Controls – decyzja o tej inwestycji wyniknęła z potrzeby rozwoju firmy i konieczności wprowadzania przez nią do produkcji kolejnych nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Dzięki rozbudowie w namysłowskim zakładzie Diehl Controls mają być produkowane m.in.: wysokiej jakości elektroniczne interfejsy użytkowników oraz zaawansowane elektroniczne układy sterowania do wysokiej klasy urządzeń AGD.

Rozbudowa zakładu kosztowała 6 mln euro. – Jest to wartość inwestycji w budynki oraz infrastrukturę. Kwota ta nie uwzględnia natomiast planowanych nakładów inwestycyjnych w nowe linie produkcyjne – wyjaśnia dyrektor operacyjny Diehl Controls Wojciech Paruzel. I dodaje: – Przy założeniu, że nowa powierzchnia byłaby w pełni zagospodarowana, całkowita wartość inwestycji byłaby ponad dwukrotnie wyższa. Jest to jednak proces rozłożony na kilka lat.

Władze firmy wyjaśniają, że możliwa jest dalsza rozbudowa zakładu w Namysłowie – jeśli będzie miał miejsce wzrost zapotrzebowania na produkty Diehl Controls. – W przypadku kolejnej rozbudowy parku technologiczno-maszynowego naszej firmy może też znacznie ponad zaplanowane obecnie 150 osób wzrastać zatrudnienie – mówi dyrektor personalny firmy Grzegorz Kita.

Spółka Diehl Controls Polska powstała na bazie byłego Zakładu Elektrotechniki Motoryzacyjnej (ZEM) w Namysłowie produkującego alternatory do samochodów. Początkowo specjalizowała się w produkcji wkładów grzejnych do kuchenek elektrycznych z polami ceramicznymi. 1 kwietnia 2000 r. firma Diehl Controls rozpoczęła samodzielną działalność. Od tego czasu forma systematycznie inwestowała w swój rozwój. Co ważne – dynamiczny rozwój firmy przekładał się na równie dynamiczny wzrost zatrudnienia. W ostatnich kilkunastu latach wzrosło ono o blisko 500% i wciąż rośnie.

Firma Diehl Controls zdobywa też liczne nagrody i wyróżnienia. Są wśród nich np. Opolska Nagroda Jakości 2010, Gazela Biznesu 2009 dla najdynamiczniej rozwijających się firm, Srebrny Laur Umiejętności i Kompetencji 2012 i Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji 2015 oraz Diamenty Forbesa w latach 2013 i 2016.

OCRG

Udostępnij wpis: