26 czerwca br., w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie odbyła się konferencja promująca innowacyjność i dobre praktyki w gospodarstwach rolnych, przedsiębiorstwach przetwórstwa rolno-spożywczego i usług rolniczych, biorących udział w konkursie AgroLiga 2016.

Konkurs AgroLiga ma na celu wyłonienie najlepszych rolników oraz przedsiębiorstw przetwórstwa rolno-spożywczego i usług rolniczych. Do tej pory uczestniczyło w nim 260 rolników indywidualnych oraz 84 firmy przetwórstwa rolno-spożywczego i usług. Do opolskiego finału zakwalifikowało się 14 firm i gospodarstw rolnych. W kategorii ”Rolnik indywidualny” pierwsze miejsce zdobyło gospodarstwo rodzinne państwa Załogów z Bukowia (gm. Wilków), natomiast w kategorii „Firma przetwórstwa rolno-spożywczego i usług rolniczych” najlepsze było przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe AGROPOL Sp. z o.o. z Baborowa.

Statuetki wyróżnionym producentom rolnym oraz przedstawicielom branży przetwórstwa rolno-spożywczego i obsługi rolnictwa ufundowane przez marszałka województwa opolskiego, Andrzeja Bułę, wręczył członek zarządu, Antoni Konopka.

– XXIII edycja AgroLigi za nami, serdecznie gratuluję wszystkim laureatom, życzę dalszych sukcesów. To co zobaczyliśmy podczas prezentacji laureatów jest godne podziwu i jest wzorem do naśladowania – mówił Antoni Konopka, gratulując wyróżnionym i uczestnikom konkursu.

ŁJ