W dniach 11-12 maja w II kampusie Politechniki Opolskiej odbyła się konferencja naukowa pn. “Osoby z niepełnosprawnościami – edukacja, rehabilitacja, trusytyka i rekreacja” oraz II Olimpiada Specjalna. Organizatorami wydarzenia byli: Politechnika Opolska oraz Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych.

12 maja kampus politechniki zamienił się w prawdziwą wioskę olimpijską. W olimpiadzie wzięli udział uczniowie szkół specjalnych i dorośli, podopieczni domów pomocy społecznej oraz nauczyciele i studenci fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Celem imprezy jest rehabilitacja i wspomaganie rozwoju osób niepełnosprawnych intelektualnie poprzez sport oraz zwiększenie świadomości społecznej poprzez szerzenie wiedzy na temat możliwości osób z tą formą niepełnosprawności.
W otwarciu Olimpiady uczestniczyli m.in. wicemarszałek Stanisław Rakoczy, rektor Politechniki Opolskiej Marek Tukiendorf oraz prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska. Stanisław Rakoczy gratulował pomysłodawcom imprezy. – Chylę czoła przed organizatorami, to wspaniała inicjatywa. Trzymam kciuki za wszystkich, życzę zwycięstwa i niezapomnianych wrażeń. Na pewno spotkamy się za rok – mówił.
ŁJ